{fbt_classic_header}

Breaking News

latest

Σπουδαία εμφάνιση Καμολίνου και νίκη - πρόκριση για τον ΑΟ Τήνου

Με κορυφαίο παίκτη τον τερματοφύλακα Νίκο Καμολίνο, ο οποίος απέκρουσε τρία (!) πέναλτι, ο ΑΟ Τήνου κατάφερε να πάρει τη νίκη με αντίπαλο τ...

Με κορυφαίο παίκτη τον τερματοφύλακα Νίκο Καμολίνο, ο οποίος απέκρουσε τρία (!) πέναλτι, ο ΑΟ Τήνου κατάφερε να πάρει τη νίκη με αντίπαλο τον Αστέρα Μαρμάρων

Στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες, χωρίς να αποδώσουν καλό ποδόσφαιρο, αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1. Με το ξεκίνημα της παράτασης ο Αστέρας κατάφερε να προηγηθεί με 2-1 αλλά ο Τριαντάφυλλος σημειώνοντας  ένα εκπληκτικό γκολ από τα 40 μέτρα, ένα λεπτό πριν την λήψη του πρώτου ημιχρόνου, έφερε εκ νέου το ματς στα… ίσα (2-2)

Στη διαδικασία των πέναλτι, ο Καμολίνος με τρεις καθοριστικές επεμβάσεις έδωσε τη νίκη στο ΑΟ Τήνου και παράλληλα την ευκαιρία να διεκδικήσει, στο μίνι πρωτάθλημα που ακολουθεί, μία από τις τρεις θέσεις που οδηγούν στην πρώτη κατηγορία Κυκλάδων

(Πηγή:Tinosday.gr)